Jana a Martin Skalička

Jana Skalička

Moje cesta

Kdysi dávno jsem se více orientovala na mužský svět výkonů a dosahování. Nejvíce se to odrazilo v mé sportovní kariéře, díky které jsem strávila pár sportovních let i v cizině. Po návratu zpět do Českých Budějovic jsem začala učit a ve školství zůstala 12 let. Příchodem mého prvorozeného syna jsem ze školství odešla a už se tam nevrátila. Vřelý vztah k dětem mi ale zůstal.

Následovaly roky, kdy jsem se učila být maminkou a zároveň i partnerkou. Tím se otevřela moje velká šance objevit své ženství. Nastaly pro mě dlouhé roky sebepoznání a praktikování každodenních meditací (nebyla jsem v tom sama, naštěstí jsme to vnitřní puzení k sebepoznání měli s partnerem společné). Velmi intenzivní práce začala přinášet nový vítr do mého rodičovství i do mého partnerského vztahu. Můj vnitřní svět začal kvést.

S vděčností vzpomínám na své učitele, kteří mě zahrnuli obrovskou láskou a nenechali mě sejít z cesty. První zkušenosti s meditací a sebepoznáním, stejně jako například s Rodinnými konstelacemi, jsem poznala u Bhagata. On a Amar byli také u mých první výletu do dětství, do času, kdy všechno pro nás začíná. Ženy jako Ma Deva Ambu, Komala Lyra a Sugandho byly a jsou učitelkami, které mě doprovází na mé cestě ženství. Každá z nich má jinou kvalitu, život každé z nich má jinou příchuť. Jsem vděčná, že se mohu dívat na tolik ženských cest. Také bych nerada zapomněla ještě na jednoho muže, na MUDr Josef Pekárka, který mě ukázal, jak spolu fungují naše psychika a tělo. On sám se za učitele nepovažuje, ale vše co mi dal nesmírně obohatilo můj život a předávám to dál.

Výčet seminářů:

Esence - Bhagat, Deva Ambu - Šamanské léčení čaker, Rodinné konstelace - Bhagat, Vnitřní dítě - Amar, Primární terapie - Sughando, Čakry 1-5 - Sughando, Umění zemřít - Bhagat, Ajurveda, tantra, joga - Komala Lyra, Narcismus bod existence - Bhagat, Danza rituál (tanec radosti a síly), Ženy, které vidí ve tmě - Komala Lyra, Ženská tantra - Moumina,

Výcviky:

Bioenergetika (terapie duše pomocí práce s tělem) - Moumina

Alchymie, čtení a terapie čaker - Sugandho

Co předávám a co přináším

Otvírám prostor ostatním ženám, aby mohly vstoupit do své přirozenosti, otevřely se naplno ženství, lásce a poznaly svou pravou sílu. Učím je poznávat své kvality a dary, aby je mohly dál vnášet do svého života, ke svým protějškům a svým dětem. Je mi 52 let a mám dojem, že život mi stále otevírá nové možnosti, nová dobrodružství a výzvy. K mým radostem patří tanec a bytí v přírodě, která mě inspiruje a léčí.

Dělám individuální terapie, pracuji s páry. V této práci se zaměřuji především na poznání souvislostí, sebepoznání a emoční práci. Do své praxe zahrnuji prvky Bioenergetiky, Alchymie a čtení čaker, uvolnění emocí. 

Martin Skalička

Od 18ti do 30ti let jsem profesionálně sportoval. Byla to krásná doba plná emocí, překonávání limitů svého těla, cestování, proher a výher. Když už bolesti bylo víc než radosti, sport pomalu odešel z mého života. 0d 30ti do 42ti  jsem pracoval v byznysu. Stal jsem se po čase obchodním ředitelem a vedl týmy. Jednoho dne jsem pochopil, že i tahle cesta je u konce, nepřijal jsem další nabídky vézt týmy nebo firmy a rozhodl se raději hledat podstatu světa. Objevil jsem meditaci, našel si učitele a začal objevovat to nejkrásnější co tady na Zemi máme - život sám. Je mi 54 a tahle cesta mě nepřestala bavit.

Dobrodružství objevování světa a lidského potenciálu se do dnešních dní stalo mou prací a ta mě velmi naplňuje. Líbí se mi pomáhat lidem objevovat jejich opravdovost, jejich možnosti nebo vlastní krásu a krásu života. Vedu skupiny, pracuji s jednotlivci nebo páry a těžko říct co mám raději. Proto, abych mohl dělat tuhle práci, jsem prošel sám mnoha semináři. Nejprve jsem si musel uklidit u sebe a až později jsem začal dělat výcviky a pomáhat ostatním:

Výcviky

Výcvik rodinných konstelací - Bhagat

NLP Master - Bhagat

Alchymie čaker a čtení čaker - Sugandho

Koučovací výcviky - Koučink Centrum Praha

Bioenergetika - Moumina

Co jsem si odpracoval na sobě

Vnitřní díte - Amar, Primární terapie - Sugando, Čakry 1-5 Sugandho, Esence - Bhagat, Cesta srdce - Amar, Umění zemřít - Bgahat, Essencial Live Consulting - Prasad, Enneagram - Velechovská, Vnitřní žena/vnitřní muž - Sagarpria, Narcismus, bod existence - Bhagat, Porod - Bhagat ............ už mi dochází inkoust

A taky jsem napsal knížku o dětech a dospělých, vydalo nakladatelství Maitrea v roce 2016


Vytvořte si webové stránky zdarma!