Žena

18.02.2018

"Mee too" vesrus vášeň a láska. Na které straně stojíte?

Woman I know you understand
The little child inside the man,
Please remember
my life is in your hands,
And woman hold me close to your heart,
However, distant don't keep us apart,......

Znáte tuhle písničku? John Lennon - Woman. Dnes ráno jsem jí slyšel v rádiu. "The little child inside the man..." Mám teď hodně školení a work-shopů a skoro denně mám před sebou muže malé, velké, tlusté, tenké, staré a mladé. S očima velkýma, malýma, temnýma nebo rozzářenýma. Všichni jsou krásní a každý z nich má uvnitř sebe toho malého kluka. Někteří se moc snaží, aby si jich ostatní všimli, někteří se snaží, abych si jich všimnul já, někteří se vytahují, někteří jsou zakřiknutí a schovaní. Ten malý kluk uvnitř každého z nás.

Na FB nebo v článcích a jinde sdíjí ženy své představy o MUŽI / MUŽÍCH. Nedávno jedna chtěla být uchvácena, chtěla, aby muž přes její NE šel dál a zmocnil se jejího polibku nebo něčeho víc. Dokonce se k tomu obrazu modlila. O kom mluvila? O mužích? O sobě? Není možné nevidět tu krásu mužů a není možné nepotkat muže, který by přes její NE vstoupil do jejích úst nebo klína. Ale pokud je snění, pak nic nepřijde ... jen sen. Vedle toho tu máme kampaň "ME TOO", která staví muže do pozice násilnických primitivů a její česká "odnož" zdá se má slušnou odezvu. (Alespoň podle toho kolik dostala prostoru v mediích). O čem tenhle pohled je? Čeho se těmto ženám nedostává? Co ony vidí ve světě kolem sebe?

Z určitého úhlu pohledu je toto velmi vypovídající o tom, co znamená narodit se ženou. Hranice a zranitelnost, vedle vášně a lásky. Muži mají svou cestu, ženy zase svou. V konstekacích se často dostáváme s ženami do místa jejich zranitelnosti a hranic nebo do místa vášně a lásky. Pokud se žena otevře všem těmto obrazům sebe, pak pro sebe i pro muže udělá mnoho užitečného. Ano, my potřebujeme občas připomenout naše hranice, ale nemůžeme ani potlačit naší přirozenost - dobývat. (Ano, jsou i muži, kteří zneužívají své moci vůči ženám, ale to je o moci a ne o mužích. O zvláštní chorobě, která umí postihnout i ženy, i když ty to do sexuality nepromítají tak často jako muži. Ale to je jiný příběh). Žena potřebuje prožívat svou vášeň, ale někdy musí dát světu, svému muži nebo sobě jen otevřené srdce, do kterého se vejdou všechny obrazy světa i mužů. Pořád vytváříme harmonii mezi všemi aspekty tohoto světa. Muži i ženy.

S láskou všem, Martin

Vytvořte si webové stránky zdarma!