Talent, směr a záměr

09.07.2018

Všiml jsem si, že nám často splývají věci a pojmy, které je potřeba vnímat odděleně a v hierarchii, která jim přísluší. Ptáme se na své talenty a očekáváme, že odpovědí nalezneme záměr nebo směr. "Mám na to dělat manažera? Mám na to hrát ligu?" To není otázka na talenty, ale na cestu kudy se vydat. A na té cestě nás mohou naše talenty provázet, jen je potřeba o nich vědět a postavit svůj záměr na nich nebo je přizvat k naplňování svého snu. Věříme snům, ale jdeme po cestě, která nás k nim nemůže dovézt? "Já chci mít krásný dům ..... a práci, která mě uspokojuje ...... a přitažlivou ženu vedle sebe ....!" A kudy jdeš za tímto snem? A co do tohoto snu můžeš vložit? 

Četl jsem několik knih o tom jak si máme přát a že se to pak splní. Jak síla myšlenky a přání prolomí všechny bariery. Nikdy mi to nefungovalo a nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by to takto jednoduše uvedl do praxe. Proč? Myslím si, že je to tím, že si pleteme základní pojmy a také neznáme nejzákladnější vybavení, se kterým se na cestu vydáváme - totiž sebe sama.

Hrát basketbalovou ligu je záměr! Vézt tým nebo firmu je záměr! Chtít vydělávat 2x více peněz, je záměr! Najít si partnera je záměr! A otázka "mám na to?" je naprosto zbytečná a není vůbec na místě. Ty správné otázky zní: jak to udělám a na čem to postavím. Jedno je o talentech a darech a druhé o krocích. Bez znalosti svého potenciálu může být záměr jen zbytečným plýtváním energie nebo jejím špatným směrováním a bez kroků může sen zůstat jen snem.

A tak hledejte své talenty a dary. Poznejte sami sebe z této části své osobnosti a otevře se vám možnost tvořit. Tvořit v souladu sám se sebou a to je pak radost. 

S láskou, Martin

Vytvořte si webové stránky zdarma!