Spustili jsme gama nůž

23.05.2020

Princip gama nože je geniálně jednoduchý. Elektromagnetické paprsky, které jednotlivě nepředstavují hrozbu pro lidskou tkáň, do ní pustíte každý z jiné strany. V bodě, kde chcete odstranit zhoubný nádor, se paprsky potkají a společně požadovanou tkán zničí.

Když v první dekádě tohoto století začal v USA masivní úhyn včelstev, odborníci okamžitě zjišťovali příčiny. Přišli na to, že za tím není jeden jev, ale jevů několik - chemie v extenzivním způsobu pěstování monokultur, stále zmenšující se přirozené prostředí pro včely, všudypřítomné elektromagnetické vlny a jejich nárůst - to vše oslabí včely natolik, že je nakonec dostanou viry, které zdravou včelu "nepřemůžou".

Před nedávnem jsem viděl nádherný film "Země z vesmíru". Je to dokument pořízen využitím dat z několika satelitů, sbíraných po dobu několik let (najdete ho na youtube). Ukazuje, jak všechny děje na planetě Zemi jsou spojené. Navazují na sebe jako očka jednoho řetězu. Jen celé dohromady to zdá se dává smysl, jen celé dohromady to funguje, celé dohromady to je v rovnováze a rovnováha je křehká.

Čísla vypadají dobře. Až se dostaneme z korona-propadu, zase půjdou nahoru. Životní úroveň roste. Jezdíme rychleji, vyrábíme rychleji, máme víc pohodlí a větší bezpečí. Umíme "vyrobit" lidskou tkáň, poslední události s korona nám ukázaly, jak daleko jsme ve schopnosti "předělat" viry, ovlivňovat život na té nejnižší úrovni. Spouštíme nejmodernější síť pro přenos dat - 5G, každý máme v kapse techniku, jejíž ekvivalent by se před pár desítkami let ani nevešel do mého obýváku. Zdá se, že jsme všemohoucí a všechno jde dobrým směrem a přesto ...

Nemocí přibývá, spotřeba antidepresiv přibývá, schopnost žen přirozeně otěhotnět ubývá, válečných konfliktů v různých částech světa naopak. Lidé zdá se nejsou šťastnější z rychleji, pohodlněji a více. (Kdyby tomu tak bylo, jsme teď na vrcholu blaha. Rychleji už to snad ani nejde.) Včel rapidně ubývá i v Evropě. Voda, v důsledku mnoha faktorů odchází z krajiny a tento trend neumíme jednoduše zastavit, protože má několik příčin - lesní monokultury, velké zemědělské plochy postavené pro extenzivní zemědělství, zvýšená průměrná teplota o 1°C, tedy vetší výpar vody z krajiny. Co to je jeden stupeň? Zdánlivě nic. Co to je pár čtverečných kilometrů brazilského pralesa v globálním měřítku? Zdánlivě nic. Dokonce jedna vědecká studie dokazuje, že brazilský prales produkuje jen několik jednotek procent celkového objemu kyslíku na Zemi. Co je jeden druh hmyzu při tom obrovském množství druhů hmyzu na této planetě? Zdánlivě nic. Každá jednotlivost je zdá se nepodstatná, přesto ...

Princip gama nože je geniálně jednoduchý. Když se spojí dostatečný počet "málo", dohromady to má obrovský dopad. V případu gama nože léčivý. Ale principy jsou jen principy, fungují na obě strany. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!